Pavučina.net > Domů > Tábory > English summer camp 2017 - pro mládež od 14 let

English summer camp 2017 - pro mládež od 14 let

2017-ec-pozvnka---facebook.jpg

Kdy: 29. 7. - 4. 8. 2017

Kde: Beskydy - Gruň

Cena: 3200 Kč

 

2017-ec-pozvnka---facebook.jpg

Kdy: 29. 7. - 4. 8. 2017

Kde: Dům svatého Josefa (adresa: Gruň 60, 739 15 Staré Hamry) www.dsvj.cz

Na mapě: ZDE

 

Promo klip

 

O English campu

English camp je velice efektivní nástroj pro výuku angličtiny, hlavně konverzace. Studenti potkávají Američany na každém kroku a prostě „musí“ začít komunikovat v angličtině. Leckdy jedničkáři jsou zaskočeni tím, že nerozumí a neumí mluvit, protože nic nenahradí konverzaci s rodilým mluvčím. Máme dokonce zkušenost, že někteří učitelé angličtiny posílají slabší žáky na camp, aby se zlepšili, nicméně camp je vhodný pro studenty všech úrovní znalosti jazyka. Není neobvyklé, že na druhém či třetím campu bývalý začátečník dělá překladatele ve své anglické skupince.

 

Pravidla na campu

Protože naši lektoři jsou američtí křesťané, platí na campu na české poměry přísná pravidla. Platí zákaz alkoholu a drog a pravidlo “no purple” – tzn. kluci se nesmějí vyskytovat na dívčích pokojích a naopak. Dále je vyžadována od studentů účast na akcích – a to nejen výuky angličtiny, ale i na konverzačních skupinkách, společných hrách – cílem je být neustále v prostředí, kde se konverzuje v anglickém jazyce.

Pokud některý student bude porušovat pravidla campu, může se v extrémním případě stát, že bude vyloučen (což jistě nikdo nechce, nicméně tato možnost zde je).

 

Informace o campu  - Denní program

 

8:30 – 9:00

Snídaně

9:15 – 10:45

Výuka angličtiny

Studenti se dělí do skupin podle úrovně znalosti angličtiny. K tomuto rozdělení dochází hned první den po příjezdu, kdy se studenti postupně setkávají s americkými lektory, u nichž probíhají testy. Na základě výsledků testů probíhá rozdělení do skupin. V každé skupině je jeden učitel, jeden pomocník učitele a jeden překladatel (pro skupiny s nižší úrovní znalosti angličtiny). Počet lidí ve skupině obvykle nepřekročí devět.

10:45 – 11:00

Pauza

11:00 – 12:15

Vyučování angličtiny

Vyučování probíhá podle Komenského hesla „škola hrou“, takže od samého začátku se vyučující snaží dělat vše spíše zábavnou formou a hlavní důraz je kladen na konverzaci, během které si studenti vyzkouší, jak se angličtina používá v praxi. K prohloubení konverzace slouží celkový denní program. Češi jsou ubytováni v pokojích společně s Američany, sedí spolu u jídla, sportují a tráví společně čas.

12:30 – 13:15

Oběd

13:15 – 15:30

Volný čas

Volný čas je plně v rukou studentů. Mohou odpočívat, sportovat, hrát hry. Pokud je přítomen Američan (což v drtivé většině případů bývá), komunikačním jazykem je překvapivě – angličtina!

15:30 – 17:30

Sport, hry, kreativita

 

18:00 – 18:45

Večeře

19:15 – 21:00

Večerní program

Začíná se hrami zvanými „icebreakers“. Musíte být připraveni na cokoliv. Americké hry jsou velmi živé, hlasité a někdy i náročné. Výsledkem je však vždy dobrá zábava. Poté je čas na anglické písně. Potom některý z řečníků povídá o svém životě a Bohu. Studenti mají možnost slyšet také různé příběhy, jak z úst českých, tak i amerických studentů, o životě a jejich vztahu s Bohem. Tento program je v angličtině s českým překladem.

21:00 – 22:00

Diskuze

Po večerním programu se studenti znovu rozdělí do svých anglických skupin, kde je prostor pro diskuzi na různá témata. Většinou i tyto diskuze probíhají v angličtině (snad až na začátečníky).

22:00 – 23:00

Noční aktivity

Některé večery jsou ve znamení různých aktivit, jako např. kavárna, talent show, noční hry, film, karneval či závěrečný táborák.

23:00

Večerka

 

 

Pořádá:

Pavučina o.p.s. a KAM z.s. ve spolupráci se sborem Bratrské jednoty baptistů a Křesťanským sborem Ostrava - Poruba

Facebook

Přihlášení

Vyplňte registrační formulář, na základě kterého dostanete oficiální přihlášku a další instrukce k přihlášení.

Registrační formulář ZDE

 

Pozvánka ke stažení ZDE

Kontakt: Ing. Dana Eliášová dana.eliasova@pavucina.net tel. 731 434 689

Mgr. Jan Kuklínek jkuklinek@kam.cz tel. 774 498 370